Nové Zámky majú bohatú kultúru a prírodu

Na juhozápade Slovenska, uprostred úrodných polí, v lone krásnej prírody sa nachádza mesto Nové Zámky. Mnohí ho poznajú ako mesto zaliate zlatými lúčmi slnka, ktoré návštevníkom poskytuje nielen horúci dovolenkový, ale aj víkendový relax. Ak sa vyberiete do prírody, nájdete tu množstvo vzácnych druhov rastlín a živočíchov, z ktorých je veľa druhov zákonom chránených. Veľmi vhodnou oddychovou zónou pre turistov, ale i miestnych obyvateľov je Lesopark Berek s viacročnými stromami.

Zvláštnosťou parku je 200 ročný dub letný s výškou 30 metrov. Ak by ste sa rozhodli turistickým chodníčkom pokračovať ďalej, uvidíte dve vodné kaskády, v blízkosti ktorých si môžete vychutnať pohľad na prírodnú rezerváciu, ale si aj príjemne oddýchnuť v tichom prostredí. Zaujímavý pohľad poskytujú aj parížske močiare, kde môžete vidieť veľa druhov vodných vtákov. Tento objekt je svojou vzácnosťou využívaný na výskumné účely. Na potulkách prírodou sa návštevníci môžu v obci Kamenín oboznámiť s pôdami bohatými na soli a v Národnej prírodnej rezervácii Čenkovská step sa stopy návštevníkov môžu vrývať do piesočnatých stepí. Pravú prírodnú tvár návštevníkom ponúka Lesostep s vysokými topoľmi a borievkovým porastom.

Ak by ste chceli vidieť symbiózu rastlín a živočíchov spolu, tak potom sa zastavte na Vŕšku, ktorý je tým pravým miestom. Mesto Nové Zámky má nielen očarujúce prírodné zákutia, ale aj bohatú kultúru. Pre nadšencov kultúrneho života sú lákavé Novozámocké hradné hry, ktorých súčasťou je kultúrno-historický festival, ktorý sa koná každý rok. Tu si návštevníci môžu pozrieť históriu mesta i celého Novozámockého regiónu. Každý návštevník si v Nových Zámkoch môže nájsť to svoje.

Ak sa vám pobyt v meste a jeho okolí zapáči natoľko, že sa rozhodnete pobudnúť v meste dlhšiu dobu, ubytovanie aj stravovanie vám zabezpečí ochotní a milí personál vo viacerých hoteloch, penziónoch, reštauráciách, šport-hoteloch, alebo turistických ubytovniach priamo v centre mesta i v jeho blízkosti. Využite príležitosť a doprajte svojmu zdraviu príjemnú atmosféru, zdravý oddych a spoznajte zaujímavý kút západného Slovenska.

Add a Comment