Kokosový olej – zázrak pre telo?

Olej z kokosových orechov preniká do vlasov hlbšie a rýchlejšie ako ostatné kondicionéry. Ak chcete použiť kokosový olej na liečbu poškodených a rozštiepených vlasov, vybrali ste si správne. Hydratuje pokožku hlavy, Vaše vlasy nadobudnú zdravý lesk a zbavíte sa lupín.

Bielenie zubov

Naneste kokosový olej na zubnú kefku alebo na prst a prejdite si ním zuby. Nechajte pár minút pôsobiť a potom ústa vypláchnite. Po dlhodobejšom používaní získate belšie zuby.

Popraskané pery

Aj popraskané pery vie kokosový olej zahojiť. Môžete ho používať miesto balzamu na pery. Kokosový olej má skvelú chuť takže si aj pochutnáte 🙂

Na varenie

Je jedlý takže ho môžete použiť pri varení. Pozor, má však výraznejšiu chuť ako obyčajný olej. Je vhodný napríklad pri pečení palaciniek.

Aj pre bábätká

Každá matka chce len to najlepšie pre svoje bábätko. Preto veľa mamičiek natiera svoje deti po kúpaní kokosovým olejom. Jeho pokožka bude krásne vyživená. Je čisto prírodný takže sa nemusíte báť alergickej reakcie. Ak má Vaše dieťa kožné choroby a trpí vyrážkami, kokosový olej môže tieto problémy zmierniť alebo úplne vyliečiť.

Výber oleja

Pri výbere kokosového oleja si vyberajte panenský prírodný olej. Podobne ako aj pri iných olejoch sú najlepšie za studena lisované a najlepšie v bio kvalite, kde je záruka, že pri spracovaní neboli použité žiadne chemikálie. Uchováva sa mimo chladničku, v lete zvykne byť pri vyšších teplotách tekutý, pod cca 20ºC stuhne, ale kvalita sa nemení. Ak chcete olej v tuhom stave roztopiť, môžete ho dať na pár sekúnd do mikrovlnnej rúry alebo ho roztaviť trením v rukách.

Add a Comment