Domáce spôsoby bielenia zubov

V televízii a na bilbordach sa na nás usmievajú modely a herci s dokonale bielym a žiarivým úsmevom. Žijeme v konzumnom svete a poháňa nás túžba takýto úsmev tiež získať. Ak nechcete míňať horibilné sumy na bielenie zubov u zubára alebo na kúpu produktov, ktoré aj tak väčšinou nefungujú, prečítajte si nasledujúce riadky.

Jahody

Jahody obsahujú kyselinu jablčnú, ktorá sťahuje a odstraňuje povrchové zafarbenie na zuboch. Jednoduchý zubný čistiaci prostriedok môže byť vyrobený zmiešaním jahodovej drene s jedlou sódou a nanesením kefkou na zuby.

Rozdrvte jahody na kašu, potom zmiešajte s jedlou sódou, znížite tak kyslosť v ústach. Použite mäkkú kefku a naneste zmes na zuby. Nechajte pôsobiť 5 minút, potom dôkladne očistite zubnou pastou. Snažte sa odstrániť všetky jahodové zrniečka, ktoré vám zostanú medzi zubami. Vypláchnite ústa.

Aktívne uhlie

Aktívne uhlie je skvelou alternatívou k rôznym zdravotníckym a kozmetickým produktom. Aktívne uhlie sa používa predovšetkým na absorpciu toxínov v žalúdku, môžete ho najčastejšie zakúpiť vo forme tabliet. Mnoho alternatívnych zubných produktov používajú aktívne uhlie namiesto fluoridu, pretože dlhodobé používanie fluoridu môže mať škodlivé účinky na telo. Rozdrvte jednu tabletu uhlia, urobte z nej prášok a naneste ju na zuby a nechajte pôsobiť pár minút alebo si ním zuby umyte podobne ako zubnou pastou.

Čierne uhlie nie je také estetické ako fluroid používaný v zubných pastách, preto sa pripravte na to, že budete mať ústa úplne čierne. O to väčší pozor dávajte na to, aby ste uhlie zo zubov dôkladne zmyli.

Add a Comment